O czym świadczy nagłe zasypianie?

Witam. Piszę do Pana/Pani w sprawie mojej dziewczyny o którą strasznie się martwię. Od pewnego czasu dzieje się z nią coś "dziwnego". Po normalnych godzinach snu (6/7 godzin) moja dziewczyna przeżywa momenty w których po prostu od tak zasypia. Nie wie kiedy, nie pamięta nic. Był moment w którym po tym jak się przebudziła po prostu wstała i obudziła sie po kolejnych dwóch godzinach. Nie pamięta kompletnie nic. Myślałem ze to po prostu przemęczenie ale dzieje się to już któryś raz. Proszę o pomoc.

Dzień Dobry Panu,

Optymalnie trwający sen powinien trwać osiem godzin, o systematycznych porach (Pana dziewczyna śpi 6-7 h - niedobór snu).

Bez konsultacji lekarskiej (bezpośredniej), nie ma możliwości zdiagnozowania, co jest przyczyną zasypiania ad hoc (może to być zespół chronicznego zmęczenia, albo niedobory hormonalne).

Proszę zachęcić Pana dziewczynę, do konsultacji u lekarza pierwszego kontaktu (celem badań diagnostycznych).

Z pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej
Widziałabym potrzebę zbadania poziomu cukru we krwi i konsultację neurologiczną

Witam!
Potrzebna szczegółowa diagnoza neurologiczna! Nagłe zasypianie na kilka lub kilkanaście minut należy do narkolepsji - to się leczy! To co Pan opisuje bardziej pasuje do sennowłóctwa, czyli lunatyzmu. Wskazane badanie EEG standard i po prowokacji wymuszoną bezsennością. RM głowy. Badania laboratoryjne.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Pana dziewczyna powinna zgłosić się do neurologa, który zdecyduje o dalszych krokach terapeutycznych. Na pewno podawane objawy są patologią i należy szukać ich przyczyny. Niezbędne jest także wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych i EKG.