Dlaczego dalej odczuwam ból po usunięciu zęba?

Dzień dobry. W środę czyli jakieś 44 godziny temu miałem usuwaną dolną 8. Ogólnie zabieg przeszedł dość łatwo i jak to Pani doktor powiedziała "ząb był dla mnie łaskawy" Jako że mijają 44 godziny od usunięcia zęba chciałbym zapytać czy to normalne że miejsce po zębie nadal boli? Nie jest to jakiś silny ból ale jest, boli mnie też szyja w okolicy migdałka po stronie usunięcia zęba. Pojawił się też niesmak w ustach. Czy ten ból jest normalny? Dodam że nie jest na tyle mocny że bym musiał brać tabletki.
MĘŻCZYZNA, 37 LAT 2 miesiące temu

Dziąsło i kość potrzebują dużo więcej czasu na gojenie, takie dolegliwości w 2 dobie po zabiegu mogą się pojawić. Z dnia na dzień powinno być lepiej.