Dlaczego dziecko ciągle chrząka?

Witam. Syn lat 7. Od ponad roku chrząka i kaszle czasami nie jest w sranie powiedzieć zdania bez odrzakiwania. Często mu się odbija (nie tylko po jedzeniu ) i miewa czkawki po pare razy dziennie które mogą trwać nawet godzinę. Był już na paru antybiotykach, inchalatorach na astmę, 3 miesiące na lekach na refluks i antyhistaminach. Juz nie wiem do kogo się udać i ewentualnie jakie badania wykonać . Wykluczono celiake, miał rentgen który nic nie wykazał. Z góry dziękuje za poświęcony czas

Uważam, że najbardziej prawdopodobną przyczyną są nietolerancje pokarmowe, których często nie da się wykryć badaniami serologicznymi. Najlepszą metodą jest eliminacja całej grupy produktów z diety (sugeruję rozpocząć od najczęściej uczulających białek mleka) i obserwacja organizmu. Ponadto proszę skonsultować się z laryngologiem i wykonać badania obrazowe zatok.