Dlaczego dziecko nie może oddać stolca?

Witam, Mam problem z córeczka 4 latka. Po każdej chorobie bądź przeziebieniu dochodzi u niej do zaparć przez co boi się załatwiać i nie chodzi do toalety przez parę dni a jak już się uda to okropnie płaczę, poci się ale się udaje i później zaczyna się problem, mówi, że boli ja pupa, nie może usiedziec w jednym miejscu, cały czas leży, nie chce chodzić, byliśmy u paru lekarzy, każdy mówi, że nie ma hemoroidów ani szczeliny odbytu i zalecane jest podawanie jej probiotykow. Trwa to 2 miesiące i dziecko dochodzi do siebie. Jest to okropny problem bo córka chodzi do przedszkola ale nic w tym czasie ja nie interesuje bo mówi, że ciągle boli ja pupa. Proszę o poradę.

Niestety nie ma na to sensownej porady. Ze swojej strony mogę zaproponować podawanie dziecku makrogoli - Dicopeg junior, który rozmiękcza kał i jest bezpieczny dla dziecka. Pomoże oddać bezboleśnie nawet duże ilości zalegającego kału