Dlaczego dziecko wstrzymuje oddawanie stolca?

Witam, w jaki sposób mogę pomóc córce (3lata), ktora wstrzymuje na siłę kupę?? Jesteśmy pod stałą kontrolą pediatry, wizytę w Poradni Gastroentrologicznej także, w Poradni Psychologicznej także terminy są dość dalekie, ale nie teraz o tym. Podaje córce z przepisu lekarza dwa syropy Lactulosum i DulcoSoft Junior, i także Dicopeg junior, lecz córka wstrzymuje kupę, na która ma parcie ale nie chce jej zrobić. Okolice odbytu są czyste bez żadnych podraznien. O czapkach nie ma mowy już to przechodzilismy i przy każdym podaniu lub próbie podaniu córka wpadała w szał histerii. Dlatego czopki sobie daruję, brzuch ma miękki lecz stolec jest wyczuwalny pod palcami. Wlewki te małe z Melilax są skuteczne lecz na bardzo mało. Moje pytanie czy kupować jeszcze jakieś syropy na zaparcia lub przeczyszczajace czy poprostu ostatecznie kupić już Wlewke Enema ??

Ewidentnie blokada jest psychogenna, nie stosowałabym tak dużo środków rozmiękczających masy kałowe - wystarczy raz dziennie dodawany Dicopeg jr do wody/soku oraz odpowiednia dieta. Sytuacja przejdzie z czasem, przynajmniej zwykle przechodzi. Bardzo wiele dzieci ma ten problem. Trzeba rozmawiać z dzieckiem, tłumaczyć do skutku