Dlaczego krosta nie chce się zagoić?

Od ok 2 lat na policzku mam podskórnego pryszcza, który nie chce zejść. Mam trądzik ropowiczy i 2 lata temu rozpoczęłam kurację retinoidami, które pomogły na najwieksze zmiany ale na tego jednego pryszcza nie. Zdarzało mi się go nakłuwać sterylną igłą i wtedy wyciekała ropa. Jednak dzisiaj podczas pozbywania sie tego zmiana pękła i zrobiła się szrama na ok 1 cm a w środku wielka dziura z "glutowatą" zawartością. Tydzień wcześniej pozbyłam się takiej małej zmiany na nosie i też był w niej taki "glut". Nie wiem jak to opisać to jakby taka przeźroczysta, gęsta, ciągnąca się substancja i po przyjrzeniu wygląda jakby były w niej naczyńka. Nie wiem co to jest i nie wiem co teraz mam zrobić z tą dziurą. Zawartość cały czas tam jest a ja widzę normalnie mięso i krew...

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmianę, zbada ją . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl

Dzień dobry, absolutnie nie powinna Pani wykonywać takich działań w domu, ponieważ może to przynieść więcej szkody niż pożytku. Sugeruję konsultację specjalistyczną, podczas której po dokładnej analizie problemu, zostanie zaproponowane najodpowiedniejsze dla Pani postępowanie. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.