Dlaczego krwawię w czasie brania tabletek?

Z 10 tabletką zaczęłam plamić, później plamienie przeszło w krwawienie i przypomina krwawienie z odstawienia. Do końca blistra zostało mi dwie tabletki. Nie wiem jaka może być tego przyczyna i co powinnam w tej sytuacji zrobić, ale jestem już zmęczona tym krwawieniem (mam bóle brzucha i problemy z wypróżnianiem się - tak jak w czasie miesiączki) i wizję tego, że przez następne 10 dni (to jest do rozpoczęcia następnego blistra) to się nie skończy.  Z nowym blistrem zmieniłam godzinę przyjmowania tabletek z 21:00 na 10:00 rano. Dwie, może trzy tabletki wzięłam później (ale najpóźniej o 13). Wyjechałam tego samego dnia na Bornholm gdzie codziennie przez tydzień jeździłam na rowerze - nie był to duży wysiłek, jednak pierwszy raz tak intensywny i długotrwały. Na pewno schudłam. Po przyjeździe ważę 55kg, gdzie wcześniej ważyłam z 58kg (jednak to waga z maja, nie wiem czy nie schudłam tyle jeszcze przed wyjazdem, ale też kilka osób zwróciło mi uwagę, że schudłam właśnie w czasie wyjazdu). Martwię się również o skuteczność tabletek, zanim zaczęły się krwawienia współżyłam. Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wystąpienie krwawienia podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej jest opisywanym działaniem niepożądanym tabletek. W takim przypadku należy zgłosić się do ginekologa, który zadecyduje, czy antykoncepcję można kontynuować, czy należy chwilowo przerwać. Zmiana godzin przyjmowania nie ma wpływu ma krwawienie.

Jeżeli chodzi o utratę masy ciała. Podczas intensywnego wysiłku fizycznego, może spadek masy ciała wystąpić. 3 kg to nie jest dużo (zwłaszcza, że to mogły być również 2 kg, mogło dołączyć się odwodnienie itp.). Jeżeli jednak w dalszym ciągu będzie Pani obserwowała spadek masy ciała oraz dołączą się do tego inne niepokojące objawy, koniecznie należy się skontaktować ze swoim lekarzem rodzinnym.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia