Dlaczego mam okres w czasie brania tabletek?

Witam.   Mam 21 lat i od prawie roku biorę tabletki antykoncepcyjne. W poprzednim miesiącu nie zrobiłam 7-dniowej przerwy, ponieważ miałam ważny wyjazd. Aktualnie jestem w czasie brania tego drugiego opakowania bez przerwy (16 tabletka). Kilka dni temu zauważyłam, że mam plamienia, jednak jeszcze wtedy nie zdziwiło mnie to, ponieważ czytałam, że tak może być, jeżeli nie zrobi się przerwy. Jednak dziś zauważyłam, że krwawienie nasiliło się, wygląda tak jakby zaczynał się okes. Do tego boli mnie brzuch tak jak przy okresie. Czy to normalne? Do końca opakowania zostało mi 5 tabletek, czy mam zaprzestać ich brania? Czy normalnie brać do końca opakowania? Trochę się denerwuję. Czy wszystko jest ze mną w porządku? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Oczywiście może Pani przerwać przyjmowanie tabletek i po zachowaniu zalecanej przez producenta przerwy rozpocząć kolejne opakowanie. Błędem nie będzie także dokończenie aktualnego opakowania. Gdyby jednak krwawienie przybrało niespotykane dotąd, u Pani nasilenie, lub dołączyły się inne objawy niezbędna będzie wizyta u ginekologa. Rozumiem, że wszystkie tabletki z aktualnego opakowania przyjęła Pani prawidłowo i wyklucza możliwość ciąży.