Dlaczego lekarz zlecił tomografię i rezonans w przypadku powysiłkowego bólu głowy?

Od około roku mam powysiłkowe bóle głowy. Lekarz neurolog na pierwszej wizycie skierował mnie na tomografie i rezonans głowy na cito. Dlaczego oba badania na raz i które jest ważniejsze ? Czym sie różnią?

Witam serdecznie,

Widocznie lekarz neurolog po przebadaniu Pani oraz zebrania szczegółowego wywiadu, posiada takie informację kliniczne, które wymagają wykonania wyżej wspomnianych badań. Nie ma badań ważniejszych, dlatego , że każde z nich ocenia coś innego. Badanie TK służy do oceny struktur twardych np. kości, zaś badanie MRI (pot. rezonans magnetyczny) służy do oceny struktur miękkich np. mózgowie.
Proszę zaufać swojego neurologowi i postępować zgodnie z jego zaleceniami.

Pozdrawiam.