Dlaczego mam ból skóry po wypełnieniu kwasem hialuronowym?

Witam serdecznie,poddałam się zabiegowi rewitalizacji i wypełnienieniu kwasem hialuronowym.Dziś mija dziesiąty dzień ,a ja mam straszne bolące zgrubienia na czole,wręcz dołki nad brwiami.Lekarz wykonujący zabieg widział moje zdjęcia ponieważ dzieli nas kilkaset kilometrów,kazał zażyć lek na alergię i ibuprofen 400mg.dwa razy dziennie przez trzy dni.Nie wiem co robić ,czy mam masować zgrubiałe miejsca,okładać lodem czy może jeszcze jest jakaś możliwość ?.. Podam chętnie zapis z książeczki ,co zostało mi podane,nadmienię że nigdy z kwasem problemu nie miałam ,a rewitalizację zrobiłam po raz pierwszy.Dziwi mnie fakt,ze nigdzie na twarzy nie pojawił się taki niechciany efekt,choć ten koktajl został tam tez podany.Moje czoło wyglada jak po wypadku.Proszę o pomoc.

Z Pani opisu wynika, że jednak nie obędzie się bez wizyty kontrolnej u lekarza, który wykonał zabieg. ewentualnie w grę wchodzi wizyta u doświadczonego w medycynie estetycznej lekarza w Pani okolicy.