Dlaczego mam chwilowe utraty przytomności?

Witam , kilka miesięcy temu miałem utratę swiadomosci na kilka sekund. Od tego czasu powtazaja się coraz czesciej i trwaja coraz dłużej. Zaczyna się od silnego bólu serca później nastepuje utrata swiadomosci. Dodatkowo w moedzy czasie pojawil sie Szum w uszach trwający cały czas i pulsujacy bol glowy, czasami nie do zniesienia. Dodam, że nie występuje u mnie pogorszenie słuchu – wręcz przeciwnie. Słuch mam bardzo wyostrzony i bardzo drażnią mnie różne dźwięki. W ciągu dnia jest to do wytrzymania. Natomiast najgorzej jest wieczorem. Czuję się jakbym codziennie był na koncercie albo po spożyciu dużej ilości alkoholu, dodam że alkohol pije okazjonalnie. Badanie eeg wyszło dobrze, ekg i krew też ok . Jakie badania jeszcze powinienem wykonać ? Może to nie ma związku ale ok pół roku temu ukasil mnie kleszcz, miałem rumień wędrujący, w tym momencie jestem oczekujący na wizytę do lekarza ale wizyta dopiero za miesiąc. Cz te objawy mogły by być konsekwencja tego ugryzienia? Bardzo proszę o poradę. Dziekuje!

Konieczna jest wizyta u neurologa, w tym w celu diagnostyki w kierunku neuroboreliozy. Myślę, że w związku z szumami w uszach warto także udać się do laryngologa. Szumy uszne i zawroty głowy mogą być objawem chorób błędnika.