Dlaczego mam drętwienia nóg?
Witam, od ok miesiąca zaczęło się od bólu łydek, i dziwnego uczucia kilkusekundowego ciepła w stopach, pojawiającego się kilkanaście razy dziennie. Ogóle zmęczenie i senność. Sztywnienie mięśni i stawów, drętwienie palców. Dziwne skakanie mięśni w całym ciele. Był doppler nóg - wyszedł ok, lekarz stwierdził że mogę mieć fibromialgię lub zapowiedz innej choroby.. pomyślałam o SM. On tego nie powiedział. Odkąd o tym myślę, a przeraziło mnie to, to doszły mówienia stóp, dłoni, uczucie pieczenia skóry rąk, nóg, twarzy. Mam nerwicę lękową (razem z lekarzem rodzinnym juz dawno temu doszliśmy do takiego wniosku), reumatolog też podejrzewa fibromialgię. Badania wszelakie z krwi dobre, mam tez niedoczynność tsh ok2, i hashimoto od 10lat. Przeszłam też zapalenie nerwu przedsionkowego, jeden błednik ubytek 66%. B12 ok, d3 39, morfologia ok, crp 1.5, homocysteina 11, ferrytyna 20 (nisko) czynnik reumatoidalny ujemny, borelioza ujemna ( laboratoryjna). Biorę magneb6 , b complex, d3 4tyś. Na uspokojenie muszę się ratować afobamem - i wtedy czuje się lepiej. Wtedy to wszystko się uspokaja, lecz po czasie wraca. Przeważnie biorę 0.25 na dzień w najgorszym przypadku. Czy można podejrzewać ze mam Stwardnienie? Czy jest możliwe przy takich objawach? Czy wykonywać rezonans głowy? A może to tężyczka? Kręgosłup też mnie bardzo boli ( cały). Proszę o jakieś porady :( Jestem załamana, żyję w ciągłym bólu. Wychowuję 2letnią córkę i muszę być dla niej na 100% a jestem strasznie zmęczona.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Witam Panią,
Jeżeli stwierdzono u Pani nerwicę lękową, to przede wszystkim
tym należy się zająć.
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą zaburzeniom lękowym.
Zaburzenia lękowe, w tym ataki paniki, nie tylko dezorganizują
życie, ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia,
ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną i utrudniają
normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne, znaczne obniżenie nastroju,