Dlaczego mam pomarańczowe dłonie po wewnętrznej stronie?

Dzień dobry od miesiąca biorę żelazo dwa razy dziennie zauważyłam że zrobiły mi się od wewnątrz takie pomarańczowe dłonie co to może oznaczac

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przyczyn opisanego przez Panią stanu można szukać między innymi w schorzeniach dermatologicznych lub chorobach wątroby.

Często stan występowania żółtych plam na ciele może być spowodowany przez chorobę żółtaczki. Schorzenie to dotyka narządu wątroby, a występujące żółte naloty są spowodowane przez nadmiar bilirubiny w organizmie. Oprócz tego występują także inne objawy, takie jak: bóle brzucha, nudności i wymioty, ciemne zabarwienie moczu, bóle mięśni i gorączka.

Do przyczyn choroby żółtaczki możemy zaliczyć: przedawkowanie leków (np. paracetamolu), wirusowe zapalenie wątroby, marskość wątroby oraz duża zawartość toksyn w organizmie.

Zalecamy, aby udała się Pani do lekarza, który mógłby zlecić odpowiednie badania i zaplanować ewentualne leczenie. Może się również okazać, że występujące zmiany są spowodowane czynnikami dermatologicznymi, ale żeby to potwierdzić również potrzebna jest odpowiednia diagnostyka.

Zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy mierzyli się z podobnym problemem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zolte-wnetrze-dloni-i-stopy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-znaczy-zolta-skora-na-dloniach-wrecz-pomaranczowa-i-czesty-kal-koloru-czarnego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.