Dlaczego mam problem z seksem?

Dzień dobry, od niedawna mam problem, związałem się z dziewczyną, jestem z nią już 2 miesiące, niedawno zaczęliśmy współżycie. Dwa razy już nam nie wyszło, a wyglądało to tak, że po założeniu prezerwatywy penis mi opadał i nie można było go doprowadzić do wzwodu. Wczoraj wreszcie nam się udało, choć wiedziałem, że nie miałem pełnego wzwodu, miałem problemy ze skierowaniem członka w pochwie, dlatego trochę się stresowałem. Ale podczas gry wstępnej penis normalnie stoi, a przy wkładaniu go w pochwę erekcja opada (wczoraj nie używaliśmy prezerwatywy), ale ten stosunek zakończył się niepowodzeniem, ponieważ zakończyliśmy go po jakiś trzech minutach (to był mój pierwszy stosunek w życiu, jej nie). Chciałbym się dowiedzieć, co mam robić podczas stosunku, staram się myśleć o przyjemnych rzeczach, chciałbym uprawiać seks w prezerwatywach, a nie bez, lecz penis opada. Jak mam się odstresować, bo staram się nie stresować, a i tak moja podświadomość jest inna?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Problem z utrzymaniem erekcji może być spowodowany wieloma czynnikami, zwykle natury psychologicznej, ale niekoniecznie. Niestety, nie Pisze Pan, ile ma lat, czy pali papierosy, czy się masturbuje. Są to podstawowe informacje do oceny przyczyny Pana problemu.

Nadmierna masturbacja uzależnia od tej formy stymulacji członka i powoduje obniżenie doznań podczas zbliżenia. Jeżeli obserwuje Pan u siebie obecność spontanicznych, porannych wzwodów, świadczy to o braku organicznych przeszkód do osiągnięcia wzwodu. W takiej sytuacji należy zaprzestać samozaspokajania.

Fakt, że nigdy nie współżył Pan z kobietą, także nie jest bez znaczenia. Brak doświadczenia seksualnego i obawa o właściwy rezultat zbliżenia może objawiać się brakiem pełnego wzwodu. W takiej sytuacji objaw ustępującej podczas stosunku erekcji jest zjawiskiem częstym i z reguły ustępuje z czasem samoistnie.

Należy także zastanowić się nad rozmiarem prezerwatyw. Być może obecnie stosowane są za małe i uciskają prącie. W aptekach dostępne są prezerwatywy XL.

W celu poprawy jakości zbliżeń należy poddać się emocjom i nie myśleć o zaspokojeniu partnerki. Ważna jest także rozmowa z partnerką na temat Waszych oczekiwań i potrzeb. Wraz ze zdobywaniem doświadczenia, poznawaniem wzajemnych stref erogennych erekcja będzie pełniejsza. Proszę traktować łóżko jako miejsce przyjemności, zabaw, a nie tylko poligon wojskowy, gdzie wszystko musi się udać. Być może powinni Państwo znaleźć alternatywne miejsce do zbliżeń, które nie będą kojarzyły się Panu z poprzednimi nieudanymi sytuacjami.

Pozdrawiam