Cenimy Twoją prywatność

Kliknij "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU", aby wyrazić zgodę na korzystanie w Internecie z technologii automatycznego gromadzenia i wykorzystywania danych oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Wirtualną Polskę, Zaufanych Partnerów IAB (876 partnerów) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów (403 partnerów) a także udostępnienie przez nas ww. Zaufanym Partnerom przypisanych Ci identyfikatorów w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej. Możesz również podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody Wirtualna Polska, Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy będą przetwarzać Twoje dane osobowe zbierane w Internecie (m.in. na serwisach partnerów e-commerce), w tym za pośrednictwem formularzy, takie jak: adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń i identyfikatory plików cookies oraz inne przypisane Ci identyfikatory i informacje o Twojej aktywności w Internecie. Dane te będą przetwarzane w celu: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostępu do nich, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru reklam, tworzenia profili związanych z personalizacją reklam, wykorzystania profili do wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profili z myślą o personalizacji treści, wykorzystywania profili w doborze spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, poznawaniu odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł, opracowywania i ulepszania usług, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru treści.


W ramach funkcji i funkcji specjalnych Wirtualna Polska może podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Cele przetwarzania Twoich danych przez Zaufanych Partnerów IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów są następujące:

  1. Przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich
  2. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru reklam
  3. Tworzenie profili w celu spersonalizowanych reklam
  4. Wykorzystanie profili do wyboru spersonalizowanych reklam
  5. Tworzenie profili w celu personalizacji treści
  6. Wykorzystywanie profili w celu doboru spersonalizowanych treści
  7. Pomiar efektywności reklam
  8. Pomiar efektywności treści
  9. Rozumienie odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł
  10. Rozwój i ulepszanie usług
  11. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru treści
  12. Zapewnienie bezpieczeństwa, zapobieganie oszustwom i naprawianie błędów
  13. Dostarczanie i prezentowanie reklam i treści
  14. Zapisanie decyzji dotyczących prywatności oraz informowanie o nich

W ramach funkcji i funkcji specjalnych nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy mogą podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Dla podjęcia powyższych działań nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy również potrzebują Twojej zgody, którą możesz udzielić poprzez kliknięcie w przycisk "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Cele przetwarzania Twoich danych bez konieczności uzyskania Twojej zgody w oparciu o uzasadniony interes Wirtualnej Polski, Zaufanych Partnerów IAB oraz możliwość sprzeciwienia się takiemu przetwarzaniu znajdziesz w ustawieniach zaawansowanych.


Cele, cele specjalne, funkcje i funkcje specjalne przetwarzania szczegółowo opisujemy w ustawieniach zaawansowanych.


Serwisy partnerów e-commerce, z których możemy przetwarzać Twoje dane osobowe na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody znajdziesz tutaj.


Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać wywołując ponownie okno z ustawieniami poprzez kliknięcie w link "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu.


Pamiętaj, że udzielając zgody Twoje dane będą mogły być przekazywane do naszych Zaufanych Partnerów z państw trzecich tj. z państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


Masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przeniesienia przetwarzania danych, złożenia sprzeciwu, złożenia skargi do organu nadzorczego na zasadach określonych w polityce prywatności.


Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że pliki cookies będą umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W celu zmiany ustawień prywatności możesz kliknąć w link Ustawienia zaawansowane lub "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu w ramach których będziesz mógł udzielić, odwołać zgodę lub w inny sposób zarządzać swoimi wyborami. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Dlaczego mam problem z wypróżnianiem?

Od dłuższego czasu mam problem z wypróżnianiem. Dostaję biegunki za każdym razem kiedy wchodzę do szkoły lub wychodzę ze znajomymi. Od niedawna doszły do tego bóle głowy, tuż nad prawą brwią, nie wiem jak mogę określić rodzaj tego bólu, ponieważ nigdy się z takim nie spotkałam. Coraz częściej czuję też zapach spalenizny, kiedy nikt inny go nie czuje. Gdzie powinnam się udać po pomoc?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Dlaczego mam taki problem z wypróżnianiem?

Witam mam dość nie typowy problem , nie dawno urodziłam syna poprzez cc już w ciazy zmagałam się z hemoroidami stosowałam masc która pomogła i nie było żadnego problemu do tego doszła niedokrwistosc przez co do końca ciazy i po musiałam stosować zelazo na recepne w mocnych dawkach ponieważ wyniki po bardzo się osłabiły. Na początku po porodzie stolec oddawałam normalnie , bolał tylko brzuch przy tym. Teraz po tygodniu wyszły mi ponownie hemoroidy gdy prę czuje poduszki wychodzące z odbytu , tylko są większe i jest bardziej opuchniete krocze I odbyt zastosowałam masc ale ona nie pomaga , nie jestem w stanie sama wyprzeć stolca wspomagalam ske czopkami ale bol był duży na plus bardzo mnie podrażniły , bolał mnie odbyt cały, I pochwa ? Wydawało mi się że od parcia , lecz beż tego moje starania są bezskuteczne a przez zablokowany stolec i gazy już nie wytrzymywałam z bólu brzucha . Cienkie stolce wychodzą przy moim parciu nawet lecz tw większe jakby się blokowały i nie chciały przejść, wspomagam się poprzez włożenie palca w pochwe j na tylnej ścianie czuje opierający się stolec i naciskam w to miejsce by je przysunąć i wtedy jakoś się udało ale całe krocze I pochwe też mam opuchnieta . Nie wiem już co robić chciałabym się normalnie załatwić i czym to jest spowodowane czy to hemoroidy aż tak na to wplynely . W domu mam malutkie dziecko którym muszę się zająć, chciałam iść do lekarza rodzinnego ale nie wiem czy on się zajmuje takimi rzeczami po za tym nie mogę się przełamać jest to dość wstydliwy temat .
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Dobry wieczór.

Nie ma czego się wstydzić.

Najlepiej udać się do swojego lekarza ginekologa który zbada i zleci odpowiednie leczenie a jeśli będzie wymagana diagnostyka odbytu zleci konsultację do proktologia.



Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturopata

Dietetyk

0
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witamy serdecznie,

opisane przez Panią objawy mogą być związane z różnymi problemami zdrowotnymi, ale najprawdopodobniej są one spowodowane hemoroidami. Nie jest to temat, który powinien Panią zawstydzać, ponieważ lekarze są od tego, aby pomagać i zapewniać odpowiednią opiekę medyczną.

Na początku powinna się Pani udać do lekarza internisty, które następnie będzie mógł wydać skierowanie do proktologa lub chirurga. Możliwe, że hemoroidy będą wymagały interwencji chirurgicznej, ze względu na to, jakie objawy powodują.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/kilka-sposobow-na-hemoroidy

https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-hemoroidy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Dlaczego mam problem z wypróżnianiem i oddawaniem gazów?

Witam. Mam takie może śmieszne pytanie ale mam nerwicę i strasznie panikuje. A mianowicie. Czasami mam problem z wypróżnieniem i oddawaniem gazów jakby chciało wyjść ale staje na końcu jelita i się cofa, dlatego czasami pomagam sobie parciem. Czy takie parcie podczas oddawania stolca lub oddawaniem gazów może wywołać jakieś konsekwencje np. pęknięcie żyły w głowie itp. bo jednak człowiek się napina. Proszę o odpowiedź bo czasami mam jakby bóle głowy, bóle w skroniach, zawroty głowy i teraz nie wiem czy to od tego parcia czy to tylko ze strachu o konsekwencje. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam,

nadmiernie wymuszone parcie podczas defekacji faktycznie nie pozostaje obojętne dla zdrowia, podobnie jak zaparcia, które Panu dokuczają.

Zagrożenia te jednak związane są ściśle z końcowym odcinkiem układu pokarmowego. Częste problemy z wypróżnieniem oraz mocne parcie w trakcie defekacji są najczęstszą przyczyną wystąpienia choroby hemoroidalnej. Poza tym u mężczyzn mogą prowadzić do powstania przepukliny pachwinowej, a także są jednym z czynników predestynujących do wypadania odbytnicy.

Proszę zapoznać się z naszymi artykułami, być może będą przydatne: https://portal.abczdrowie.pl/porady-jak-uniknac-hemoroidow oraz https://portal.abczdrowie.pl/objawy-przepukliny-pachwinowej-charakterystyka-objawy-diagnoza-leczenie.

Stąd też Pańskie obawy są uzasadnione, choć nie w takiej mierze, jak Pan sądzi. Jeżeli bóle głowy pojawiają się bezpośrednio po nadmiernym wysiłku, to dobrze byłoby wykonać TK głowy, by wyeliminować np. tętniaka mózgu. Niemniej przede wszystkim powinien Pan zwrócić się do lekarza w celu ustalenia metody postępowania z przewlekłymi zaparciami.

Najczęstsze przyczyny zaparć to siedzący tryb życia, nieprawidłowa dieta i brak aktywności fizycznej, a także nieprawidłowa ilość płynów przyjmowanych w ciągu doby.

Więcej na temat zaparć i profilaktyki tego problemu w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jak-zapobiegac-wzdeciom-i-zaparciom.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty