Dlaczego mam problemy z cukrem po spadku wagi?

Dzień dobry. Mam 28 lat. Od początku roku udało mi się schudnąć 20 kg, obecnie ważę 102 kg, cały czas redukuję masę ciała. Od roku mam nawracające infekcje intymne i ginekolog zaleciła sprawdzanie poziomu cukru we krwi. Sprawdzałam od początku roku cukier i utrzymuje się powyżej górnej granicy w okolicach 100-110. Wcześniej przed schudnieciem nie mialam problemu z poziomem cukru we krwi. Jaka może być tego przyczyna, że pojawił się problem z poziomem cukru po schudnięciu? Jakie badania najlepiej zrobić żeby jak najlepiej zadbać o ten problem? Dostałam od lekarza rodzinnego glucopharge 850 mg do brania raz dziennie, ale poziom cukru nadal jest powyżej 100. Czy najlepiej wybrać się do diabetyka czy iść z powrotem do lekarza rodzinnego po zmianę dawki leku? Dziękuję za odpowiedzi

Dzień dobry,

Podwyższona glikemia najpewniej nadal jest objawem otyłości. W Pani przypadku najlepszym postępowaniem będzie utrzymanie deficytu kalorycznego, stopniowa dalsza redukcja masy ciała oraz wdrożenie aktywności ruchowej. Ponadto proszę oznaczyć OGTT i stężenie hemoglobiny glikowanej. Wynik należy skonsultować z diabetologiem.