Dlaczego mam skurcze brody?

Witam, od ponad miesiąca odczuwam mimowolne skurcze brody. Zawsze są w tym samym miejscu i trwają dosłownie ułamek sekundy. Mam wrażenie że lekko wykrzywia mi się twarz. Nie jest to przyjemne. Niestety te "napady" zdarzają mi się kilkanaście razy w ciągu doby. Oprócz tego odczuwam lekki ból głowy w okolicach czoła i potylicy. Dodatkowo mrowieje mi oko w jego kąciku. Zdarzały mi się epizody jakbym miała zaraz zaslabnac, kołatania serca, drętwienie rąk oraz silny niepokój. Kardiologicznie wszystko jest w porządku, morfologia, CRP, magnez, potas, wapn zjonizowany też jest ok. Badanie neurologiczne nic nie wykazało oprócz zalecenia masażu punktów spustowych. Bardzo proszę o opinię co może być ewentualna przyczyna moich dolegliwości i co powinnam dalej robić. Dodam, że mam 30 lat i lecze się na niedoczynność tarczycy ( Hashimoto) oraz insulinoopornosc.

Witam! Nie można wykluczyć zaburzeń nerwicowych. Coś co można nazwać tikami, napięciowe bóle głowy, uczucie lęku przed czymś groźnym. Somatyzacja problemów emocjonalnych często przypomina choroby somatyczne. Proponuję kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego, po zbadaniu zaproponują odpowiednie postępowanie. Aby sprawę przyspieszyć można skorzystać z usług komercyjnych. Powodzenia W. Łuczkowski.