Dlaczego mam takie plamienie w ciąży?

Witam, mam plamienia koloru kawa z mlekiem ale ciąża nie jest zagrożona skąd zatem to plamienie ? i czy to powód do niepokoju czytałam ze chodzić może o zmianę szyjki i macicy prawda to ? i czy może zaszkodzić dziecku ? Z góry dziękuje pozdrawiam ;)

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

faktycznie we wczesnej ciąży często pojawiają się brązowe bądź brunatne plamienia. Jest to związane z tym, że macica i drogi rodne usuwają resztki krwi miesiączkowej z poprzednich cykli. Jest to związane ze wzrastaniem endometrium i potem jego obkurczaniem w terminie miesiączki. W pytaniu pisze Pani, że ciąża nie jest zagrożona, co pozwala sądzić, że odbyta została wizyta lekarska i sytuacja została skontrolowana. Jeśli lekarz nie widział poważnego w tym problemu, to z pewnością trzeba po prostu ten stan przeczekać. W sytuacji, gdy te plamienia przybiorą na sile, ich kolor się zmieni (wydzielina będzie czerwona), to niezwłocznie trzeba będzie udać się ponownie do lekarza prowadzącego celem wykonania kontroli. Wydaje się, że najlepiej ze spokojem spędzać kolejne dni ciąży i czekać na następne badania wynikające już z kalendarza ciąży. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo dobrego samopoczucia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-w-ciazy-przyczyny-zagrozenia

https://portal.abczdrowie.pl/okres-w-ciazy-plamienia-niezagrazajace-ciazy-zagrozenia-poronienia\ https://zdrowie.parenting.pl/brazowe-uplawy-w-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.