Dlaczego mam te biegunki na tle nerwowym?

Witam mam pytanie otóż bardzo się męczę codziennie posiadam biegunkę stresową stres pojawia się znikąd czasem idę do pracy i po prostu po chwili od razu stres szybkie bicie serca zaczerwienie na policzkach i biegunka lubię swoją pracę i nie mam powodów do takich sytuacji.. zwykłym wyjściem gdzieś również ta sama sytuacja lub jak jestem poza domem.. w domu czuję komfort i nie mam takich problemów co robić gdzie się umówić... Czy ktoś mi jest w stanie pomóc mam 21 Lat a chcę cieszyć się życiem a nie ciągle stresować

Dzień dobry,

Uważam, że powinna Pani skonsultować się z psychiatrą (skierowanie nie jest potrzebne). Należy uzupełnić wywiad i spróbować zrozumieć napady lęku, których Pani doświadcza. Może Pani zastosować trimebutynę (np. Debretin), lek skuteczny w zespole jelita drażliwego.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro stres tak negatywnie wpływa na Pani samopoczucie, to proszę udać się do psychologa bądź psychoterapeuty, aby wspólnie ze specjalistą znaleźć źródło tego problemu.

Być może cierpi Pani na fobię społeczną. Jest to zaburzenie, które powoduje dyskomfort w sytuacjach społecznych. Codzienne zwyczajne sytuacje powodują wówczas strach, któremu towarzyszyć mogą dolegliwości, takie jak biegunki, wymioty czy bóle brzucha.

Równolegle warto odwiedzić także psychiatrę, który zadecyduje, czy konieczne jest wdrożenie farmakoterapii. Ważne, aby stosować ją razem z terapią, gdyż takie postępowanie daje najlepsze efekty.

Inne pytania poruszające podobną tematykę umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-problem-z-biegunka-po-wyjsciu-z-domu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/gazy-i-biegunka-podczas-stresowych-sytuacji-jak-sobie-z-tym-poradzic,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-silne-stany-stresowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.