Dlaczego mam te bóle okolicy odbytu?

Zaczęły boleć mnie okolice odbytu. Trochę poniżej. Odbytu nie mam spuchniętego za to po lewej i prawej stronie wyczuwam guzy, które mnie bolą. Nie boli gdy się załatwiam ani gdy siedzę tylko gdy podcieram się i dotykam. Co to może być?

Szanowna Pani

Przyczyn bólu odbytu jest bardzo wiele. Z opisywanych przez Panią objawów najbardziej prawdopodobne to zakrzepnięte żylaki zewnętrzne odbytu. Nie można wykluczyć szczeliny czy innych chorób. Polecam konsultację proktologiczną.