Dlaczego mam te bóle zatok przy kontakcie z ciepłem?

Witam, objawy mam od około roku a mianowicie mam ból zatok tylko i wyłącznie przy kontakcie z ciepłem np. Gdy pochylam się nad gotującą zupą, piecem, lub skieruje strumień ciepła z suszarki do włosów na zatoki (miejsce nad nosem między brwiami i troszkę powyżej) ból wtedy promieniuje na czole ale mija od razu gdy przerwę kontakt z ciepłem kierowanym na to miejsce. Żadnych innych objawów nie mam żaden katar gorączka tylko to. Co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie określić przyczynę występujących u Pani dolegliwości. Zazwyczaj ciepło jest pomocne przy leczeniu chorób zatok. Stosuje się wtedy odpowiednie ciepłe okłady lub nagrzewa się zatoki za pomocą specjalnych lamp.

Zastanawiający jest również fakt braku innych objawów oprócz wspomnianego bólu. Często zdarza się, że przy zapaleniu zatok, bólowi towarzyszą również gorączka, katar i osłabienie.

Zalecamy, aby udała się Pani na wizytę do laryngologa, ponieważ bez odpowiednich badań trudno znaleźć przyczynę wrażliwości zatok na ciepło. Warto jest również wykonać rentgen zatok, w celu wykrycia ewentualnej cysty zatokowej, która mogłaby powodować takie dolegliwości.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym zapalenia zatok:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zatok

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.