Dlaczego mam te nagłe napady bólu głowy?

Dzień dobry przed zaśnięciem miałam trzy napady nagłego bólu głowy uczycie paraliżu nie mogłam się ruszyć obrócić, czułam jakbym nie mogła oddychać ,oraz towarzyszyło mi uczucie ,,odpłynięcia” gdy już udało mi się otworzyć oczy odczuwałam ogromne zawroty głowy. Co to moze być ?
KOBIETA, 20 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Na pewno opisaną dolegliwość warto byłoby skonsultować z lekarzem internistą lub neurologiem. W przypadku nawrotów, można by rozszerzyć diagnostykę o EEG głowy, rezonans magnetyczny głowy, a także oznaczenie pełnej morfologii, czynników zapalnych, poziomu witaminy D3, potasu, kortyzolu, prolaktyny i TSH.

W takim postępowaniu będzie można wyeliminować poważniejsze schorzenia.

Prawdopodobną przyczyną takiego stanu mogło być zmęczenie bądź odreagowywanie jakiejś sytuacji życiowej. Możliwe, że odczuwała Pani niepokój, lęk, zmartwienie i skumulowało się to w jednym okresie.

Na pewno istotne byłoby zadbanie o swój odpoczynek, komfort psychiczny i zdrowy sen.

Zalecamy więc konsultację z psychoterapeutą, który po dokładnym wywiadzie będzie mógł zalecić właściwe kroki postępowania.

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/paraliz-senny

https://portal.abczdrowie.pl/czym-jest-paraliz-senny-artysta-pokazuje-z-jakimi-koszmarami-zmaga-sie-prawie-kazdej-nocy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.