Dlaczego od sierpnia występują u mnie zawroty głowy?

Witam, Od połowy sierpnia występują u mnie zawroty głowy. Najczęściej jest to kołysanie, ale czasami występuje również wirowanie jak na karuzeli. Występują również mroczki, uczucie odealnienia, mdłości i bóle głowy. Lekarz rodzinny zlecił badanie u laryngologa i endokrynologa. U nich wszystko okej. Obecnie konsultuję się z neurologiem. Neurolog przepisał skierowanie na badanie witamin i kortyzolu (witaminy okej, kortyzol lekko podwyższony) a także na tomograf, na który obecnie czekam. Dodam, że zawroty występują zazwyczaj wieczorem. Biorę również na nie polvertic, który na krótki okres czasu pomógł (w grudniu i styczniu zawroty praktycznie przeszły), a teraz wszystko dzieje się od nowa. Co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Prawidłowo, że w przypadku takich dolegliwości konsultowała się już Pani z różnymi specjalistami i wykonała pewną diagnostykę. To niezbędne postępowanie, aby odnaleźć przyczynę takich objawów ze strony układu nerwowego.

Istotny będzie tutaj wynik tomografii komputerowej. Bez niego niestety z racji odległości trudno jest ocenić Pani stan zdrowia. W przypadku niemiarodajnego opisu, prawdopodobnie będzie wymagane wykonanie rezonansu magnetycznego głowy. Takie badanie pozwoli wykryć najmniejsze zmiany, a także problemy naczyniopochodne, które też mogłyby być odpowiedzialne za zawroty głowy.

Przyczyn takiego stanu może być wiele, ale zawsze należy wytypować źródło problemu, aby móc wdrożyć skuteczne leczenie.

Dość często zawroty głowy spowodowane są problemami kardiologicznymi, jak: zaburzenia rytmu serca, spadki ciśnienia tętniczego, ale mogą mieć też podłoże emocjonalne.

Zalecamy Pani stacjonarną wizytę u lekarza neurologa, który po ocenie wyników badań obrazowych będzie mógł zdecydować o dalszym postępowaniu.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy-przy-wstawaniu https://zdrowie.parenting.pl/5-najczestszych-rodzajow-bolu-glowy-wideo

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.