Czy moje bóle głowy mają związek z nowotworem?

Dzień dobry Miesiąc temu zgłosiłam się do neurologa z bólami i zawrotami głowy. Lekarz zlecił USG doplerowskie (wszystko dobrze oprócz podejrzenia hashimoto tarczycy), rezonans magnetyczny(termin mam za 2tygodnie) i badania krwi - i tu właśnie pojawił się problem z morfologii wyszło że mam podwyższone gran zasadochlonne ( norma od 0-1 ja mam 3, reszta wyników w normie) zaczęłam czytać w internecie co to może być i bardzo się przerazilam jak przyczytalam że może to być nawet białaczka albo choroba prowadząca do białaczki czerwienica? Ale może to być też od tarczycy... Wizytę mam dopiero za miesiąc ale nerwy mnie zjedzą do tego czasu. Czy rzeczywiście to są źle wynik?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Przede wszystkim zalecamy zachować spokój i zaufać lekarzowi.

Najważniejszy może okazać się wynik rezonansu magnetycznego głowy, gdyż to badanie jest najdokładniejsze w ocenie całego mózgowia i dzięki niemu można wyeliminować poważniejsze choroby.

Podwyższone bazofile nie zawsze muszą oznaczać coś niepokojącego. Ich nieznaczny wzrost może być obserwowany przy stanach obniżonej odporności, reakcjach alergicznych, a także w przebiegu różnego rodzaju infekcji.

Przyczyn przewlekłych bólów głowy może być wiele, bardzo często występują na tle napięciowym z towarzyszącym stresem oraz stanami lękowymi. Ciągły stres powoduje zwiększone napięcie mięśniowe, które wpływa na mięśnie karku i pleców, dając przy tym dolegliwości bólowe.

Zalecamy Pani po otrzymaniu wyniku badania obrazowego, konsultację z lekarzem neurologiem, który po analizie rezonansu oraz dokładnym wywiadzie zdecyduje o dalszym postępowaniu.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/napieciowy-bol-glowy-przyczyny-objawy-leczenie

https://zdrowie.parenting.pl/dlaczego-glowa-boli

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.