Dlaczego mam te ostre bóle podbrzusza?

Co może powodować ostre bóle podbrzusza? Witam. Od wczoraj mam ostry ból podbrzusza, który po jakimś czasie ustępuje(od 2min do nawet 5). Ból ma charakter rozrywania, uciskania, skurczu. Ciężko go znieść. Potem następuje parcie na kiszkę stolcową i pokazuje się krew o ciemnej barwie w postaci śluzu. Pierwszy raz wystąpił wczoraj w godzinach poludniowych w tak ostrej postaci że nie byłam wstanie się ruszyć i bylam zlana potem. Teraz te skurcze są mniej bolesne Najlepiej jest mi leżeć na boku lekko podkulona w bezruchu i czekać aż to minie. Co to może być. Do jakiego lekarza powinnam się udać.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tzw. ostry brzuch charakteryzujący się bólem w jamie brzusznej o dużym natężeniu wraz z dodatkowymi objawami ze strony układu pokarmowego, tj. np. mdłościami, wymiotami, biegunką wymaga niezwłocznej interwencji lekarskiej. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-kiedy-oznacza-powazne-zagrozenie.

Ponieważ dolegliwości, które dokuczają Pani uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, a dodatkowo niepokojącym objawem jest krew ze śluzem, sugeruję zgłoszenie się na izbę przyjęć lub pilne skontaktowanie się z internistą z przychodni POZ. W przypadku skurczowego bólu brzucha, który nie ustępuje po upływie 24h konieczne jest podjęcie działań, mających na celu ustalenie przyczyny dolegliwości. Zachęcam do zapoznania się także z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-przyczyny-i-sposoby-leczenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.