Dlaczego mam ten ból podbrzusza po krwawieniu z odstawienia?

O czym może świadczyć przedłużający się ból podbrzusza po krwawieniu z odstawienia? Krwawienie zakończyło się w sobotę, dzisiaj jest wtorek a brzuch nadal boli. Dodam ze biorę tabletki 24 4 a 2 miesiące temu byłam u ginekologa i zarówno w usg jak i w cytologii wszystko było ok, bardzo proszę o odpowiedz.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ból podbrzusza może pojawiać się przed lub w trakcie krwawienia z odstawienia, jednak kiedy ból nie ustępuje mimo zaniknięcia krwawienia, wówczas jest to objaw niepożądany. Tego typu dolegliwości mogą pojawiać się w okresie adaptacji organizmu do przyjmowanego preparatu, czyli przez pierwsze 2-3 miesiące od rozpoczęcia stosowania tej metody antykoncepcji.

Zachęcam do zapoznania się z artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/skutki-uboczne-tabletek-antykoncepcyjnych.

Natomiast jeżeli ból podbrzusza po ustaniu krwawienia z odstawienia pojawia się, mimo iż proces adaptacji organizmu do hormonów zakończył się, wówczas wizyta u ginekologa wydaje się nieodzowna. Niewykluczone, że konieczna będzie zmiana preparatu na inny, zwłaszcza jeśli dolegliwości nie ustąpią lub będą pojawiać się cyklicznie.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-u-kobiet.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.