Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam te pieczenia w klatce piersiowej po lewej stronie?

Witam, W sierpniu pewnego dnia, złapały mnie Zawroty głowy i kołatania serca, uderzenia gorąca i kłucie w klatce, minęło po paru godzinach, za parę dni po wypiciu kawy to samo, byłem z tym u lekarza kardiologia, zrobiłem badania EKG nic nie wyszlo, holter ciśnieniowy, i holter EKG czekałem długo na wyniki z których lekarz wyczytał że mam nierówny rytm zatokowy, przepisał propranolol doraźnie. Czy to jest coś groźnego? Czasami w nocy łapie nie uczucie pieczenia w lewej części klatki piersiowej i ucisk, zdarza się to w pozycji leżącej najczęściej. Raz nawet byłem w nocy na SOR, zrobili EKG i powiedzieli że jest poprawne i żebym sobie nie latał po nocach na SOR. Kardiolog zapytał czy mam problemy trawienne Dodatkowo lekarz przepisał mi lek Emanera po którym mam zawroty głowy i nie wiem czy to od leku czy od serca.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT 2 miesiące temu

Czy EKG może boleć?

EKG, inaczej elektrokardiografia, to bezpieczne badanie serca. Ale czy może ono boleć? Na ten temat wypowiada się specjalista - dr Piotr Gryglas, kardiolog.

Dzień dobry.W Pana opisie brak wielu ważnych szczegółów,ale z całości wynika,że Pana objawy nie są spowodowane arytmią tj.np częstoskurczem,tylko raczej na odwrót,tzn.serce przyśpiesza w następstwie stymulacji nerwowej.Również inne objawy-te pieczenia,kłucia,zawroty głowy wskazują raczej na nerwicę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy