Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam te problemy z oddawaniem moczu?

Szanowni Państwo. Jestem mężczyzną, 40 lat. Ok. dwa miesiące temu zaczęły się moje problemy z oddawaniem moczu. Odczuwałem niepełne wypróżnienie, strumień moczu uległ osłabieniu. Po ok. dwóch tygodniach zrobiłem badanie PSA oraz byłem u urologa. Wynik PSA to 0,64 (5 lat temu miałem wynik 0,49, więc biorąc pod uwagę, że PSA u zdrowego człowieka rośnie o ok. 0,04 rocznie-ten parametr wydaje się w porządku). Urolog wykonał badanie per rectum (nie stwierdził nieprawidłowości) oraz USG prostaty (stwierdził "bardzo nieznaczne powiększenie"). Dostałem antybiotyk, który chyba trochę pomógł. Przede wszystkim prawie w ogóle nie czuję parcia na mocz, mimo, że podczas mikcji mocz oddaję prawidłowo i w normalnych ilościach. Po miesiącu znów udałem się do urologa, który w badaniu USG nie stwierdził już powiększenia gruczołu. Zrobiłem także ogólne badanie moczu (wyniki idealne). Niedługo potem (czyli ponad miesiąc od pierwszych objawów) doszły bóle w odcinku lędźwiowym kręgosłupa oraz prawa kość biodrowa (ból przerywany, punktowy, trochę uporczywy, ale krótkotrwały) oraz coś w rodzaju "galaretki" lub twardego "żelku" w spermie (krwi nie widać, kolor prawidłowy, nie występuje także ból podczas wytrysku). Nadmienię, że mam nadwagę i wyjątkowo siedzący tryb życia oraz bardzo duże stresy związane z kancerofobią (w tym tygodniu zaczynam terapię u psychologa). Moje podejrzenia kierują się w stronę przewlekłego niebakteryjnego zapalenia prostaty (inaczej-zespół bólowy miednicy mniejszej). Ale boję się także raka. Wiem, że postawienie wiążącej diagnozy przez internet nie jest możliwe i wcale o nią nie proszę. Proszę tylko o podzielenie się ewentualnymi Państwa PRZYPUSZCZENIAMI co mi może być i czy powinienem się martwić kwestiami onkologicznymi? Pozdrawiam serdecznie.
MĘŻCZYZNA, 40 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Konieczna kompleksowa ocena stanu zdrowia i leczenie z uwzględnieniem Pana obciążeń i problemów " Nadmienię, że mam nadwagę i wyjątkowo siedzący tryb życia oraz bardzo duże stresy związane z kancerofobią (w tym tygodniu zaczynam terapię u psychologa). Moje podejrzenia kierują się w stronę przewlekłego niebakteryjnego zapalenia prostaty (inaczej-zespół bólowy miednicy mniejszej). Ale boję się także raka. " stan emocjonalny??

Jaki stan ogólny,? jak ciśnienie krwi, Jakie inne leki ??. Do obejrzenia Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. WAŻNY PACJENT i OBJAWY; Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, . Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog https://www.znanylekarz.pl/maria-magdalena-wysocka-bakowska/neurolog-diagnostyk/warszawa

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy