Dlaczego mam te zaburzenia równowagi i zawroty głowy?
Od ponad roku mam zawroty głowy trudnosci z rownowaga oslabienie mega zmecznietomograf rezonans Ok neurologicznie laryngologicznie kardiologicznie Ok stwierdzono nerwice lekowa leczę się od pół roku poprawy nie ma zrobiłam w tamtym tygodniu bad na bolerioze I się potwierdziła czy to może być ta przyczyną mój lekarz powiedział że nie ma co panikować dużo ludzi z tym żyje i na tym temat się skaczyl. Ja juz nie mam sił wstawać z łóżka organizm odmawia mi posluszenstwa

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
Pani objawy mogą świadczyć o schorzeniu boreliozy. Borelioza to choroba, która atakuje tkankę łączną, mięśniową i nerwową, co skutkuje występowaniem wielu dolegliwości, do których zaliczamy zmęczenie, zawroty głowy i ogólne osłabienie.
Nie powinna się Pani jednak przejmować na zapas, ponieważ zgodnie z tym, co mówi lekarz, jest to choroba dość powszechna i faktycznie da się z nią normalnie funkcjonować.
W leczeniu boreliozy stosuje się farmakoterapię, polegająca najczęściej na przyjmowaniu antybiotyków z grupy tetracyklinów, penicylin oraz cefalosporynów. Powinna być też Pani pod stałą kontrolą lekarza.
W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym boreliozy:
https://portal.abczdrowie.pl/objawy-boreliozy