Dlaczego mam zawroty głowy i osłabienie?

Dzień dobry Od około tygodnia mam zawroty i bóle głowy. Często też robi mi się słabo. Zrobiłam badanie krwi i liczba monocytów jest obniżona 0.30 i liczba eozynocytow jest równa 0.0. Pozostałe wyniki w normie. Jakieś pół roku temu przy badaniach kontrolnych liczba eozynocytow też była równa 0.0 Czy to może być coś poważnego? Wizyta u lekarza za 4 dni a ja strasznie się denerwuje. Z góry dziękuję za odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zawroty i bóle głowy, a także uczucie słabości mogą być spowodowane różnymi czynnikami, do których należą między innymi infekcje wirusowe, problemy z krążeniem krwi, zaburzenia równowagi elektrolitowej, a także stres i napięcie. Wynik badania krwi, który wskazuje na obniżoną liczbę monocytów i brak eozynocytów powinien zostać zinterpretowany przez lekarza z porównaniem Pani stanu klinicznego. Do przykładowych dolegliwości, które mogą występować przy takich wynikach zaliczamy np. choroby autoimmunologiczne, zakażenia wirusowe, a także reakcje na leczenie niektórymi lekami.

Jednakże proszę pamiętać, że nie ma powodu do niepokoju, ponieważ badanie krwi jest tylko jednym z wielu testów, które pomagają w diagnozowaniu chorób. Zalecamy udać się na zaplanowaną wizytę i jeśli zajdzie taka potrzeba, lekarz zleci dodatkowe badania diagnostyczne pozwalające na postawienie dokładnej diagnozy.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w materiałach, do których linki zamieszczam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/monocyty

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.