Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam zawroty głowy po przebudzeniu mając 19 lat?

Dzień dobry, od prawie tygodnia gdy budzę się kręci mi się w głowie. Gdy przekręcam się na bok lub wstaje czuje się jakbym była pijana. Mam tak czasem też w dzień jednak nie zawsze, a gdy wstaje pojawia się to codziennie. Dziś wyszlam na spacer po około kilometrze znów czułam się jakbym coś wypiła i jakbym straciła na sile. Czuję się nadal źle mimo że wróciłam już godzinę temu ze spaceru. Czy mam odwiedzić lekarza?
KOBIETA, 19 LAT około miesiąca temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zawroty głowy zazwyczaj są problemem osób po 65. roku życia, u młodych osób mogą mieć związek z gwałtowną zmianą położenia czy spożywaniem alkoholu. Jednak, gdy zawroty głowy mają charakter nawrotowy i utrzymują się mimo upływu czasu, wskazana jest wizyta u lekarza.

Zawroty głowy mogą mieć podłoże neurologiczne, laryngologiczne, a nawet psychogenne. Często są skutkiem nadmiernego przeciążenia i chorób zwyrodnieniowych odcinka szyjnego kręgosłupa, ale także mogą być jednym z objawów chorób ogólnoustrojowych, w tym cukrzycy czy niedoczynności tarczycy.

Zachęcam do lektury naszych artykułów, w nich znajdzie Pani więcej informacji na temat przyczyn zawrotów głowy: https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy oraz https://portal.abczdrowie.pl/kregoslup-szyjny-a-zawroty-glowy.

Proszę zwrócić się do lekarza z przychodni POZ – zebrany wywiad pozwoli zadecydować o dalszej diagnostyce. Na początek na pewno warto wykonać podstawowe badania morfologiczne krwi, po których lekarz być może będzie w stanie określić, czy konieczna jest wizyta u neurologa, kardiologa bądź lekarza innej specjalności.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy