Dlaczego mam ten ból oczu?

Witam serdecznie Od ponad dwóch tygodni męczy mnie ból oczu. Dopiero niedawno zaobserwowałam zaczerwienienie i obrzmienie na górnej i dolnej powiece. Oprócz tego nic się z tymi zmianami nie dzieje, powodują one tylko ból oka podczas mrugania, dyskomfort, ból głowy, oraz swędzenie. Zmiana utrzymuje się na danym oku 4-6 dni po czym ustępuje a na drugi dzień pojawia się na drugim oku i tak już 4raz. Miałam dziś okazję widzieć mojego lekarza rodzinnego, stwierdził iż to zwykły jęczmień ( zazwyczaj jęczmień w moim przypadku wyglądał troszkę inaczej) zalecił krople Chloromycetin I obserwacje. Chciałabym się tylko dowiedzieć czy można z opisu wywnioskować iż to trafna diagnoza oraz czy krople te są trafnym wyborem, gdyż nie chciałabym stosować kropli z antybiotykiem bez potrzeby. Zwłaszcza gdyż borykam się z bardzo głęboka wada wzroku i każda ingerencja w obrębie oczu napawa mnie strachem o utratę wzroku. Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź

Do OKULISTY Pozdrawiam OPIS USG do interpretacji klinicznej, ; Ważny PACJENT I OBJAWY ! ważny wywiad, objawy , wszystkie wyniki badań schorzenia współistniejące etc... Konieczna pełna konsultacja , wywiad, badanie; inne schorzenia, leki, ogólna sprawność fizyczna, tryb życia i pracy; używki etc; Stan emocjonalny, stresy odgrywają też dużą rolę Do pełnej konsultacji neurologicznej, z wynikami badań ... Pozdrawiam