Dlaczego mam ten ból okolicy ramienia?

Witam, Od jakiegoś czasu odczuwam ból w ręce od ramienia do łokcia. Wcześniej był to ból tylko lewej ręki który po paru dniach ustał. Dziś bolą mnie obie ręce, prawa nieco bardziej. Mam wrażenie ze to ból mięśni, ale nie jestem pewna. Ból nasila się przy podnoszeniu rąk, albo przy wyciąganiu ich do przodu. Nie miałam wcześniej żadnych urazów.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywane przez Panią objawy bólu okolic ramion mogą być spowodowane przez wiele czynników. Takie sytuacje najczęściej powstają jako pokłosie choroby zwyrodnieniowej stawów. Może ona mieć charakter pierwotny i wtórny, przy czym ten drugi wywołany jest przez urazy, zakażenia czy inne choroby.

Istnieje grupa ryzyka bardziej podatna na dolegliwość zwyrodnienia stawów, należą do niej osoby, które: pracują fizycznie, wyczynowo uprawiają sport, są otyłe, czy mają wrodzone zaburzenia budowy stawów. Warto wspomnieć, że ta choroba częściej dotyka kobiet, niż mężczyzn.

Oczywiście taki stan wcale nie musi być spowodowany zmianą chorobową, ponieważ pojawia się też w wyniku przeciążenia mięśni i stawów (np. po ciężkiej aktywności fizycznej).

Jeżeli opisane objawy nie mijają lub nawet się nasilają, zalecamy kontakt z lekarzem ortopedą, który za pomocą specjalistycznych badań, będzie w stanie dokładnie określić stan Pani zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym choroby zwyrodnieniowej stawów:

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-zwyrodnieniowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.