Dlaczego mam ten ból okolicy lędźwi?

Witam, od kilku dni bardzo boli mnie kregoslup w miejscu ledzwiowym. Nie moge usiedziec, ustac ani lezec w jednej pozycji przez dluzszy czas. W tym samym czasie zaczal bolec mnie lewy bark, Nie moge przekrecic glowy w lewa strone. Nigdy Nie mialam problemow z kregoslupem, jedyne co to znieczulenie zewnatrzoponowe podane podczas porodu 5 lat temu. Czy mam sie czym martwic, czy bol ustapi bez koniecznej wizyty u lekarza?

Redakcja abcZdrowie

itam,

być może Pani dolegliwości związane są z urazem lub przeforsowaniem się. Wówczas warto dać sobie czas na zregenerowanie przeciążonych mięśni, stawów czy więzadeł. Może Pani także stosować ciepłe okłady lub kąpiel, która rozluźni napięte mięśnie, a jeżeli ból umiejscawia się w konkretnym miejscu w odcinku lędźwiowym i jest silny – wówczas stan zapalny i obrzęk mogą zmniejszyć plastry chłodzące oraz leki przeciwzapalne. Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/bole-kregoslupa-w-odcinku-ledzwiowym.

Warto także skonsultować się z lekarzem – długotrwały ból kręgosłupa, którego przyczyny nie wiąże Pani z jakimś incydentem, może świadczyć o chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa. Stąd też wskazane były konsultacje ortopedyczne – badanie fizykalne pomoże ustalić, czy konieczne są badania obrazowe – RTG, MRI lub TK. Wiele chorób kręgosłupa leczy się zachowawczo – farmakoterapią oraz rehabilitacjami.

Więcej o chorobach kręgosłupa pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/budowa-kregoslupa-u-czlowieka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.