Dlaczego mam te tępe bóle okolicy pępka?

Mężczyzna 35L. Witam co jest przyczyną nawracających tepych bóli okolic między pępkiem a okolicami łonowymi a także pleców okolic ledzwiowo krzyżowych. Czasem także promieniuje do przedniej części lewego uda. Badania usg jamy brzusznej nic nie wykazały. Morfologia ok mocz nieliczne bakterie, gastrolog zlecił markery cea oraz ca19. 9 które także są w normie dodatkowo wykonałem markery w kierunku raka jąder i także są w normie. Badania wątrobowe w normie. Nie mam problemów z biegunkami oraz zaparciami. Czy to jest wina kregoslupa? Gdzie się udać o pomoc jakie badania wykonać. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli dotychczas wykonane badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości, to bardzo prawdopodobne, że bóle związane są z patologiami w obrębie odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Niekiedy bóle mogą promieniować nawet do brzucha czy nogi.

Jeśli jest Pan zainteresowany, odsyłam do naszego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/bole-kregoslupa-w-odcinku-ledzwiowym.

W tej sytuacji warto zwrócić się do ortopedy, ewentualnie neurologa – decydujące tu będzie badanie fizykalne i badanie odruchów, które pomoże wstępnie ustalić kondycję kręgosłupa. W razie pojawienia się podejrzeń o to, że bóle mają związek z kręgosłupem, z pewnością zostanie Pan skierowany na RTG kręgosłupa, a w dalszej kolejności niewykluczone, że wskazane będzie badanie MRI.

Więcej informacji na temat badań w kierunku chorób kręgosłupa pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-kregoslupa-charakterystyka-badania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.