Dlaczego mam to blokowanie szczęki?

Dzień dobry. Od miesiąca mam problem ze szczęką, a mianowicie-kilkadziesiąt razy dziennie mi się blokuje i nie mogę jej zamknąć. Z dnia na dzień mam coraz większy ból. Ze skierowaniem wykonałam tomografię stawów skroniowo-żuchwowych w zwarciu i w odpowiedzi w opisie badania lekarza nic nie zostało wykryte. Wczoraj jedząc jedzenie (mając kawałki w buzi) zablokowała mi się szczęka i próbując nią ruszać, żeby mi się odblokowała, kawałek jedzenia mi stanęło w gardle i prawie się udusiłam. Bardzo proszę o pomoc co to może być za problem, w jaki sposób mam to leczyć i do jakiego lekarza dokładnie powinnam udać. Z góry dziękuję za każdą pomoc.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Konieczna jest analiza protetyczna, prawdopodobnie deprogramacja i wykonanie szyny rehabilitacyjnej. Jest to poważny problem który wymaga pilnego działania. Przyczyn może być wiele ale to trzeba ocenić po wizycie w gabinecie.

0

Proszę koniecznie skonsultować doświadczonego lekarza zajmującego się zgryzem i stawami skroniowo-żuchwowymi. Prawdopodobnie będzie konieczna odpowiednia szynoterapia i współpraca z fizjoterapeutą, żeby zapanować nad napięciami mięśniowymi i skorygować ustawienie zębów, które często jest przyczyną takich kłopotów.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Co może oznaczać blokowanie szczęki?

Witam, od niecałego miesiąca mam problem. Po przeziębieniu które było łagodne ( leki katar i kaszel) zaczęłam "czuć" zęba ( górną jedynkę) który jest martwy leczony kanałowo. Byłam u 3 dentystów miałam robione zdjęcia rtg tego zęba oraz jednego obok. Żadnego stanu zapalnego nie widać, kanał wypełniony prawidłowo. Dodatkowo doszły do tego inne objawy, kłucie delikatne w policzku oraz delikatny ból pod okiem i głowy ( wszystko to prawa strona ) Miałam wykonane zdjęcie panoramiczne zębów 8 listopada na którym zatoki podobno są czyste. Trafiłam do lekarza internisty który przepisał mi antybiotyk na te zatoki po stwierdzeniu że mogą reagować bezobjawowo. Antybiotyk zażyłam cały polepszyło się ale czucie tej prawej strony dalej jest. Następnie 23 listopada miałam wykonane kolejne zdjęcie panoramiczne gdzie okazało się ze mam zajęte zatoki szczekowe po prawej stronie. Moje pytanie brzmi czy to możliwe aby po leczeniu antybiotykiem zatok rzekomo "powietrznych " wdało się jakieś zakażenie które teraz jest widoczne na rtg? Dodam, że nie mam kataru. Czuje lekką niedrożność. Dodatkowym objawem jest uczucie "blokowania" szczęki tzn. w miejscu gdzie łączy się z żuchwą. Caly czas mam lekko rozchylone zęby jeśli można to tak nazwać. Proszę o poradę i sugestię co to może być i do jakiego jeszcze lekarza się udać.
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym leczenie chirodontyczne - stawu skroniowo żuchwowego, towarzyszącego mu napięcia mięśni i wad postawy.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Dlaczego mam to blokowanie wdechu?

Witam, od roku zmagam się z dusznością, polega ona na tym że wdycham powietrze to pewnego momentu aż pojawi się uczucie z blokowania dalszego wdychania powietrza. Zrobiłem wiele różnych badań, zaczynając od krwi wszystko w normie, rtg klatki piersiowej płuc wszytsko w normie, rezonans głowy wszytsko ok tylko tutaj wyszła niewielka torbiel w zatoce. Zrobiłem też badania serca holter ekg ok, natomiast mam lekkie nadciśnienie. Mam 29 lat. Szukam przyczyny i nie mogę jej znaleźć, czy to może być nerwica. Dodam że duszność ustąpiła na jakiś okres po czym niedawno wróciła. Saturacja w normie cukier w normie. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Witam! Przedstawiony przez Pana obraz kliniczny może także przypominać nerwicę. Zaburzenia nerwicowe mogą imitować każdą chorobę somatyczną, a leczenie jest zgoła inne. Jeżeli badania pracowniane są prawidłowe, należy poważnie myśleć o podłożu nerwicowym stwierdzanych objawów. Kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego: określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego. podatność na sugestię i zaproponują odpowiednie postępowanie. Aktualnie z powodu epidemii mogą być wydłużone terminy na NFZ, ale zawsze można liczyć na usługi komercyjne. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty