Dlaczego mam to blokowanie szczęki?

Dzień dobry. Od miesiąca mam problem ze szczęką, a mianowicie-kilkadziesiąt razy dziennie mi się blokuje i nie mogę jej zamknąć. Z dnia na dzień mam coraz większy ból. Ze skierowaniem wykonałam tomografię stawów skroniowo-żuchwowych w zwarciu i w odpowiedzi w opisie badania lekarza nic nie zostało wykryte. Wczoraj jedząc jedzenie (mając kawałki w buzi) zablokowała mi się szczęka i próbując nią ruszać, żeby mi się odblokowała, kawałek jedzenia mi stanęło w gardle i prawie się udusiłam. Bardzo proszę o pomoc co to może być za problem, w jaki sposób mam to leczyć i do jakiego lekarza dokładnie powinnam udać. Z góry dziękuję za każdą pomoc.
KOBIETA, 22 LAT 5 miesięcy temu

Konieczna jest analiza protetyczna, prawdopodobnie deprogramacja i wykonanie szyny rehabilitacyjnej. Jest to poważny problem który wymaga pilnego działania. Przyczyn może być wiele ale to trzeba ocenić po wizycie w gabinecie.

Proszę koniecznie skonsultować doświadczonego lekarza zajmującego się zgryzem i stawami skroniowo-żuchwowymi. Prawdopodobnie będzie konieczna odpowiednia szynoterapia i współpraca z fizjoterapeutą, żeby zapanować nad napięciami mięśniowymi i skorygować ustawienie zębów, które często jest przyczyną takich kłopotów.