Dlaczego mam to ciągnięcie w okolicy zęba?

Witam Na początku kwietnia miałem leczony ząb kanałowo dokładnie dolna 6. Od jakiegoś czasu mam uczucie jakby mnie tam coś przy tym zębie ciągnęło, czuje kłucie i ucisk. Ząb został prześwietlony i jest stan zapalny przy wierzchołku. Czy ten stan zapalny daje właśnie takie opisane objawy ? Jak długo jeszcze aby ten stan zapalny się zaczął wycofywać ?

Trzeba porównać zdjęcia wykonane teraz z tymi które były wykonane w kwietniu podczas leczenia i ocenić czy stan zapalny się powiększa czy zmniejsza. Od leczenia minęły dopiero 3 miesiące więc gojenie może być jeszcze niewidoczne. Aby wiarygodnie ocenić gojenie kości potrzebne minimum 6 miesięcy. Jeżeli wszystkie kanały zostały prawidłowo opracowane i wypełnione to nie ma powodów do niepokoju.