Czy czeka mnie ponowne leczenie kanałowe?

Dzień dobry Dwa miesiące temu miałem zrobione leczenie kanałowe zęba dolnej lewej szóstki. Ząb został zrobiony podczas dwóch wizyt gdyż był stan zapalny. Po tych dwóch miesiącach od zrobienia zęba na gotowo zacząłem mieć uczucie podczas ruszania ustami jakby mnie coś ciągnęło albo uczucie czegoś między zębami. Zrobiłem kontrolne rtg na którym wyszło zapalenie przy wierzchołku właśnie tego zęba. Na zdjęciu wyglada to jakby okrągła ciemna kuleczka przy wierzchołku zęba. Moje pytanie czy to zapalenie jeszcze samo się wchłonie czy czeka mnie ponowne leczenie kanałowe ? Pozdrawiam

Trzeba porównać ze zdjęciami które były wykonywane podczas leczenia i będzie jasne czy zmiana zapalna się powiększa czy zmniejsza. Wtedy można podjąć decyzję odnośnie dalszego postępowania.