Dlaczego mam ucisk i ból w głowie?

Dzień dobry, od jakiegoś czasu mam problem z uciskiem i bólem (ból wystepuje dosc rzadko) w głowie po lewej stronie czoła nad zatokami. Do tego ostatnio miałam krwawienia z nosa z lewej dziurki i zawroty glowy. wydawało mi się, że drży mi głowa ale kiedy się kogoś pytałam to mówili, że wcale mi się głowa nie trzesie. Mam tez problemy z widzeniem w dzien czasem troche rozmywa mi się obraz a w nocy na jedno oko w ogole prawie nic nie widze a na drugie normalnie i tak raz na jedno raz na drugie oko. Dodam ze mam nerwice i nie wiem czy to przez nia czy mam guza mozgu :(

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Panią objawy mogą świadczyć o wielu schorzeniach, jednak bez odpowiednich badań nie można niczego przesądzać.

Po pierwsze, powinna się Pani umówić do dobrego neurologa. Będzie on w stanie poprowadzić Pani przypadek i zaplanować odpowiednie postępowanie. Należy wykonać tomografię komputerową głowy, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Co by się nie działo, nie powinno się panikować, tylko działać. Problemem mogą być np. przewlekłe migreny, czy niegroźna cysta zatokowa.

Jeżeli przyczyny niesomatyczne zostaną wykluczone, należy się zastanowić, czy problem nie leży w nerwicy lękowej. To zaburzenie może powodować wiele objawów, między innymi: bóle i zawroty głowy, osłabienie, roztrzęsienie oraz kłopoty z koncentracją.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który może pomóc w zrozumieniu problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.