Dlaczego mam wciąż silny ból po usunięciu żylaków?

Witam Jestem 10 dni po operacji zylakow . Ciecie mialam w pachwinie około 7cm , i małe nacięcia na kolanie i łydce. Strasznie mnie boli odcinek od pachwiny do kolana . Juz nie wiem jak sobie poradzić z bólem. Jak usiądę to ciężko mi wstać bo boli , jak chodzę to boli bo napinają mi się mięśnie. Jak sobie poradzić z tym bolem i jak dlugo bedzie się utrzymywal ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziesięć dni od operacji to stosunkowo krótki odcinek czasu, przyjmuje się, że regeneracja i dochodzenie do siebie po tego typu zabiegu trwa od trzech do sześciu miesięcy. Zatem opisywane przez Panią dolegliwości są dopuszczalne. Przy wypisie ze szpitala najpewniej otrzymała Pani zalecenia, która mogą pomagać zmniejszać dolegliwości. Pacjentom po operacji zaleca się kompresy, a także specjalne rajstopy. W Pani sytuacji z jednej strony wskazana jest umiarkowana aktywność tak, by kondycja nóg wracała do normy, z drugiej jednak strony nie powinna się Pani nadwyrężać. Jeśli ból staje się trudny do zniesienia należy skorzystać z porady lekarskiej. W artykułach poniżej znajdzie Pani informacje, które pomogą przyspieszyć rekonwalescencję. Życzymy zdrowia!

https://portal.abczdrowie.pl/jak-po-operacji-dbac-o-nogi

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-po-operacji-zylakow-jak-dlugo-sie-utrzymuje

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.