Dlaczego mam ten ból nóg po usunięciu żylaków?

Czy to normalne ,że prawie 3 tygodnie od zabiegu usunięcia żylaków bolą mnie nogi? Jest to klujaco-tnacy ból w udach i łydkach.
KOBIETA, 33 LAT 2 miesiące temu

Fakty o zdrowiu - Czym są żylaki?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

po usunięciu żylaków kończyn dolnych mogą utrzymywać się dolegliwości bólowe. Zazwyczaj znikają one jednak po kilku tygodniach. Ważna w tym czasie jest więc wizyta kontrolna u lekarza wykonującego zabieg, który sprawdza i ocenia proces gojenia. Jest on również w stanie zauważyć wszelkie nieprawidłowości, które mogą pojawić się na skutek powikłań po operacji. Proszę więc koniecznie udać się na wizytę i opowiedzieć o swoich odczuciach.

Proszę również pamiętać o przestrzeganiu zaleceń pooperacyjnych. Zazwyczaj wiążą się one z wykonywaniem określonych ćwiczeń, unikaniem nadmiernego obciążenia operowanej nogi czy też noszeniem rajstop uciskowych.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani po kliknięciu w poniższe linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-jest-normalne-ze-bola-mnie-nogi-po-operacji-zylakow, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rwacy-bol-stopy-po-usunieciu-zylakow, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/operacja-zylakow-powiklania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty