Dlaczego mam ten ból w kości ramiennej?

Dzień dobry. Mam 23 lata. Od kilku miesięcy (ok 5 miesięcy) boli mnie ręka w miejscu kości ramiennej. Ból od kilku dni przybrał na intensywności; wcześniej czasem bolało, czasem nie. Tymczasem od ok tygodnia czuję rwący i piekący ból w jednym obszarze- przy podnoszeniu, unoszeniu, zmianie pozycji ręki. Również przy napinaniu oraz przykładowo zmianie pozycji podczas snu z boku na bok. Nie ćwiczę, nie naderwałam się w ostatnim czasie, jestem po rekonwalescencji po zabiegu wycięcia migdałków. Co to może być? Bardzo proszę o pomoc.
KOBIETA, 23 LAT 2 miesiące temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

ból ramienia może być dość dokuczliwy, bo nie pozwala nam wykonywać codziennych czynności. Przyczyn dolegliwości związanych z ograniczeniem zasięgu ruchowego można się dopatrywać wielu. W zależności od diagnozy, dostosowuje się odpowiednie leczenie. Zarówno ból, który narasta, jak i ten, który pojawił się nagle, należy skonsultować z lekarzem. W celu ustalenia, dlaczego ramię boli powinno się wykonać badania, w tym: rentgen, ultrasonografię i rezonans magnetyczny. Zatem przed Panią wizyta u lekarza ortopedy, który zleci odpowiednie badania i postawi diagnozę. Poniżej artykuły, które mogą okazać się pomocne w ustaleniu dalszego postępowania.

https://portal.abczdrowie.pl/bol-ramienia-charakterystyka-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-bolesnego-bark

W oczekiwaniu na konsultacje lekarska może Pani zapoznać się z poniższymi poradami. Wydaje się, że mogłaby Pani przyjrzeć się postawie kręgosłupa przy pracy, może warto wymienić materac w sypialni. Bywa, że podłożem takich dolegliwości mogą być również sytuacje stresowe. Zastosowanie wybranych porad oraz odciążenie organizmu, odpoczynek mogłyby trochę trochę zniwelować opisane przez Panią dolegliwości. Nie zmienia to jednak faktu, że powinna się Pani zgłosić do ortopedy.

https://portal.abczdrowie.pl/100-sprawdzonych-sposobow-na-pozbycie-sie-bolu-bez-lekow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty