Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy bóle mogą być powiązane z tym materacem?

Dzień dobry, Mam niecodzienne pytanie dotyczące spania, konkretnie materaca i jego wpływu na plecy oraz biodra. Mój mąż już jakiś czas temu kupił materac gimnastyczny jako wsad do kojca dla dzieci. Kiedy dzieci wrosły, materac wylądował w sypialni i służy do spania. Mnie boli biodro i ogólnie czuję się obolała na nim. I jak mogę unikam spania na nim, jednak mężowi śpi się dobrze i mówi, że przesadzam. Dodam że ważę ok 75 kg i głównie śpię na boku, choć staram się inaczej. Czy bóle mogą być powiązane z tym materacem? Czy można spać na materacu gimnastycznym? Mamy materac twardy czerwony. Pozdrawiam
KOBIETA, 41 LAT 3 tygodnie temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

bóle kręgosłupa czy bóle bioder mogą być spowodowane niewłaściwą pozycją podczas snu, nieodpowiednim łóżkiem, a przede wszystkim złym materacem. Dobór materaca jest istotny zarówno dla odpowiedniego snu, jak i dla zdrowia.

O tym jak dobrać materac i jak istotny jest jego wybór przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/materac-jak-dopasowac-aby-zadbac-o-kregoslup.

Ból biodra może również wskazywać na stopniową degenerację stawów biodrowych – koksartrozę. Wśród czynników powodujących pojawienie się choroby jest wiek (stawy zużywają się z biegiem czasu), a także nadwaga czy niektóre choroby ogólnoustrojowe, w tym metaboliczne.

O koksartrozie przeczyta Pani w pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zwyrodnienie-stawu-bi.odrowego-koksartroza.

Na temat tego problemu warto porozmawiać z fizjoterapeutą, który może wskazać również, jak dobrać odpowiedni materiał, może Pani także skonsultować się z ortopedą. Zwyrodnienia stawów leczy się na początkowym etapie choroby za pomocą niesteroidowych leków przeciwzapalnych, pomocna może być także fizjoterapia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy