Dlaczego miewam bóle w klatce piersiowej po gazowanej wodzie?

Ból w klatce piersiowej po wypiciu gazowanej wody.. Witam Dzisiaj rano jak co dziennie wypiłam łyka gazowanej wody... Tym razem jednak poskutkowało to krótkotrwałym silnym bólem w okolicy mostka. Ból nie był '' rozlany'', a raczej ''punktowy''... Sytuacja wydarzyła się po raz pierwszy.. Pytanie : 1)co się stało i dlaczego? 2)da się temu jakoś zapobiegać? 3)czy jest to powód do zmartwienia?
KOBIETA, 38 LAT 8 miesięcy temu

To nie jest powód do zmartwień. Najpewniej z porcją gazowanej wody przyjmuje Pani także dużą objętość powietrza. Przełykanie jest bolesne z powodu rozpierania przełyku. Jeżeli dolegliwości się powtarzają warto rozważyć diagnostykę w kierunku choroby refluksowej przełyku.