Dlaczego mój organizm tak zareagował na temperaturę?

Dzień dobry, Jestem na samym początku ciąży, dopiero co wyszedł mi pozytywny test ciążowy, Dziś szłam do pracy lekko ubrana, rano było ok 12° w połowie drogi widziałam, że ręce mam całe sine, jak usiadłam w autobusie to całą drogę bardzo się trzęsłam i szczękałam zębami. Przestałam się trząść dopiero jak dotarłam do pracy i napiłam się herbaty. Koleżanki mówiły że mam całe sine usta, czy ten stan trwający ok 1-1,5h mógł zaszkodzić płodowi? Jak tak to co się mogło stać?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dziecko w brzuchu chronione jest wodami płodowymi. Nie dociera do niego ani zbyt wysoka, ani zbyt niska temperatura pochodząca z zewnątrz. W związku z tym uczucie zimna, które Pani odczuwała nie miało wpływu na płód. Mogło jedynie doprowadzić do przeziębienia u Pani. Proszę więc obserwować swój organizm, cieplej się ubierać, a w razie potrzeby stosować środki bezpieczne w ciąży.

Podobne pytania pojawiały się w naszym serwisie. Poniżej umieszczamy przykładowe z nich wraz z odpowiedziami ekspertów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/odczuwanie-zimna-w-6-tygodniu-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-masaz-relaksacyjny-w-ciazy-moze-byc-szkodliwy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dziecko-w-brzuchu-moglo-odczuc-ten-bodziec.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.