Czy dziecko w brzuchu mogło odczuć ten bodziec?

Witam. Robiłam dziś zakupy w biedronce. Odwróciłam się po coś i córka podsunęła bliżej wózek na zakupy. Kiedy odwróciłam się spowrotem nadzialam się bezpośrednio brzuchem na brzeg rączki od wózka. Dokładnie to nie całym brzuchem, bo to sam brzeg tej rączki wcisnol mi się w brzuch tak nawysokosci pępka, trochę po prawej stronie. Zabolało... Teraz nic mnie nie boli, dzidziuś rusza się raczej normalnie, ale trochę się martwię czy moglo to zaszkodzić dziecku, czy mógł to odczuć że tak powiem na własnej skórze? Dodam że to 26 tydzień ciąży.

Lek. Michał Lenard

Dziecko jest otoczone płynem owodniowym, który ochrania je przed takimi zdarzeniami. Nie wpłynie to na dziecko, nie ma powodu do obaw. Pozdrawiam!