Dlaczego mój stan pogorszył się przy lekach antydepresantach?

Choruje na depresję.od kilku lat biorę leki antydep.jednak one b.pogorszyly moj stan,wywołują potworne skutki uboczne.wyprobowalismy z dr wiele substancji,ale mój organizm po prostu nie toleruje leków,nawet po dłuższym stpsowaniu.teraz mam psychoterapię,bez leków ok.2 mies,ale od odstawienia b.boli brzuch.czuje się gorzej niż przed farmakoterapia-jak to możliwe?póki nie brałem leków,nie miałem lęku-czy leki coś uszkodzily?akatyzja też dalej jest.boje się że tak zostanie.zaluje za zacząłem leki

Młody Kolego, może zamiast zamartwiać się i stale przyjmować leki, skierować swoją uwagę na rekreacje czyli przebywanie na świeżym powietrzu, rower, rolki, kije lub inne dyscypliny np. artystyczne. Trzeba poszukać zainteresowań. Jest Pan bardzo młody - życie przed Panem, nie można się tylko skupiać na leczeniu farmakologicznym, trzeba szukać rozwiązań alternatywnych. Może iść do psychologa, może zapisać się do klubu, koła zainteresowań. Lublin to duże miasto, daje na pewno bardzo dużo ciekawych rozwiązań, trzeba tylko chcieć poszukać.
Pozdrawiam Pana serdecznie, Alicja M. Jankowska
www.psychoterapie-szczecin.pl

Zachęcam do podjęcia psychoterapii. Można to zrobić w Poradniach Zdrowia Psychicznego, NZOZach mających kontrakt z NFZ lub w gabinetach prywatnych. Do psychologa, na psychoterapię (refundowaną) potrzebne będzie skierowanie wystawione albo przez lekarza rodzinnego albo przez lekarza psychiatrę.
Inną opcją jest skorzystanie z pomocy Dziennego Oddziału Psychiatrycznego, gdzie psychoterapia (i inne zajęcia terapeutyczne) jest grupowa i odbywa się w trybie codziennym przez 12 tygodni. Tu także potrzebne będzie skierowanie lekarza psychiatry. Jeśli jest Pan pracownikiem, będzie Pan mógł skorzystać wówczas ze zwolnienia lekarskiego.