Dlaczego moje roczne dziecko ma problemy ze snem?

Mój 11 miesięczny synek jest chory ma grypę ale przyjmuje leki , w dzień bawi się i nawet nie wyglada na chorego a w nocy budzi się z płaczem co godzinę już od kilku dni . Wcześniej ładnie spał w nocy i nie było problemów oprócz ząbkowania itp. a jakiś czas temu zacząć gorzej spać budzi się kilka razy a teraz kiedy zachorował budzi się co godzinę z płaczem , śpi ze mną i mężem i to nie pomaga trzeba go brać na ręce i bujać wtedy zasypia na godzinkę i znowu się budzi . Co może się z nim dziać :/

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

objawy choroby mogą dawać się we znaki szczególnie w nocy. Gdy chorujemy, dolegliwości nasilają się wieczorem, w nocy oraz nad ranem. Dzieje się tak nie tylko u najmłodszych, ale również u dorosłych.

Ponadto w dzień dziecko jest ruchliwe i zajęte różnymi czynnościami. Nocą, kiedy jest w pozycji leżącej, zatkany nos oraz kaszel mogą stać się szczególnie uciążliwe. W takich sytuacjach można spróbować położyć dziecku pod głowę dodatkową poduszkę, aby ułatwić oddychanie. Przyczyną nasilenia objawów w nocy, co skutkuje częstymi pobudkami, może być także suche powietrze, dlatego warto uruchomić nawilżacz powietrza.

Inne pytania o budzenie nocne dziecka umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-dziecko-budzi-sie-czesto-w-nocy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-dziecko-budzi-sie-w-nocy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czas-trwania-grypy-u-dziecka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.