Dlaczego moje tętno jest wysokie?

Witam, jaka może być przyczyna wysokiego tętna ( w spoczynku ok 100/min, podczas jakiejkolwiek aktywnosci np chodzenie, bieg 120-160/min. Byłam u kardiologa i zostały zrobione usg serca, holter i test wysiłkowy na rowerze ( który trwał może 3 minuty bo tętno bardzo szybko przyspieszyło do 150/m). Lekarz stwierdził, ze to nie jest przyczyna kardiologiczna, ale rozumie że jestem ciągle zmęczona bo serce pracuje bardzo intensywnie cały czas. Kardiolog stwierdził, że to nadczynność tarczycy, pomimo iż wyniki badań jak sam stwierdził na to nie wskazują (tsh, f4 itd) w normie. Wszystkie wyniki z krwi w normie, z wyjątkiem obecności przeciwciał anty tpo, których jest ponad 2000 i ok. 3 lat temu zachorowałam na bielactwo (vitiligo). Co może być przyczyną tak wysokiego pulsu i ciągłego zmęczenia?Do jakiego specjalisty powinnam się zgłosić z dalszą diagnostyką, skoro endokrynolog uważa, że mam tsh i inne parametry krwi wskazujące na tarcze w normie, więc hormonów nie powinnam brać. Proszę o pomoc i bedę wdzięczna za porady

Obecność przeciwciał anty-tpo i bielactwo świadczą o nieprawidłowym funkcjonowaniu układu immunologicznego. Większość chorób z autoagresji (w tym wspomniane) jest nieznanego pochodzenia, często jednak zaostrzają się w przebiegu nietolerancji pokarmowych. Warto zrewidować jadłospis i w celach diagnostycznych przeprowadzić obserwację, czy wykluczenie produktów o potencjale uczulającym (np. białka mleka, gluten) poprawi samopoczucie. Z uwagi na wysokie ryzyko towarzyszących zaburzeń gospodarki węglowodanowej sugeruję wykonanie OGTT.