Dlaczego moje żyły zrobiły się bardzo widoczne?

Dzień dobry, Jestem 22-letnia kobieta, uprawiam sport zawodowy od dziecka, brak chorób współistniejących. Przyjmuje atywia daily od 7 dni, przepisał mi to ginekolog jako formę antykoncepcji oraz poradzenia sobie z problemami z trądzikiem. Czuje, ze jestem trochę bardziej emocjonalna, mam dłuższe krwawienie miesiączkowe, ale wiem ze to może być faza przystosowawcza do hormonów. Jednak zaniepokoił mnie fakt, iż na moim ciele np w dole łokciowym, na piersi, zaczelam wyraźnie widac żyły,których nigdy na moim ciele nie było ich widac a teraz nagle zrobiły się wyraźne. Lewa pierś na której zarysowała się żyła zeobila się troszkę nie przyjemna w dotyku. Czy Ty wszystko w porządku? Czy powinnam skonsultować się z lekarzem? Przed przepisaniem miałam dokładny wywiad ale nie miałam robionych badań krwi.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl